Perinteinen seuran järjestämä Aikuisten futiskoulu tuli päätökseen viime sunnuntaina 1.8.2021. Kesäkuun ja heinäkuun kestänyt Aikuisten futiskoulu oli jo järjestyksessään kolmas ja tänä vuonna se keräsi ennätysmäärän osallistujia. Kesän aikana futiskoulussa kävi yhteensä 49 aikuista tutustumassa jalkapalloon. Myös ilahduttavan suuri määrä jatkoi toiminnassa koko jakson ajan ja on edelleen jatkamassa mukaan seuran Aikuisfutis-toimintaan.

Futiskoulussa osallistujat pääsivät tutustumaan jalkapalloon matalalla kynnyksellä. Harjoitukset sisälsivät erilaisia treenejä sekä pelejä, jossa kehitettiin osallistujien pallonkäsittelytaitoja sekä pelitaitoja. Harjoitusten sisältö sekä valmennus sai runsaasti positiivista palautetta. Suuri kiitos siis valmentajallemme Calebelle!

Elokuusta eteenpäin futiskoululaiset harjoittelevat osittain omana ryhmänä sekä yhdessä Aikuisfutisryhmän kanssa. Harjoitusmäärä kasvaa halukkaille 2-3 kertaan viikossa.

Suuri kiitos kaikille tämän kesän futiskoululaisille ja lämpimästi tervetuloa Aikuisfutiksen pariin!

Lisätietoja: Rami Prusila, Liikuntakoordinaattori
rami.prusila@tips.fi / 050 470 3227

Futisleikkis ja Perhefutis

Futisleikkis ja Perhefutis Ilmoittautuminen kesän Futisleikkikseen ja Perhefutikseen on nyt auki! TiPS aloittaa yhteistyön Liikuntaleikki Vantaan kanssa. Futisleikkis on suunnattu vuonna 2017-2020 -syntyneille lapsille, ja 

Lue lisää »

Viikon 16 kooste / 2024

Viikon 16 kooste Miesten edari avasi kautensa kotipelillä HyPSiä vastaan perjantaina 19.4.2024. Peliolosuhteet eivät olleet kaikista optimaalisimmat kun takatalvi iski… Tiukan matsin lopputulos 1-1. Takatalvi

Lue lisää »

Miesten edustusjoukkueen kausi alkaa!

Miesten edustusjoukkueen kausi alkaa! Miesten edustuskoukkue avaa tämän futiskauden kotipelillä HyPSiä vastaan perjantaina 19.4.2024! Joukkue on valmistautunut kauteen hyvin, ja tavoitteena on lähteä voittamaan jokainen peli! TiPS

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​