Tutustu TiPS:n joukkueisiin

TiPS:n joukkuetoiminta kattaa miesten ja naisten edustusjoukkueet, poikien ja tyttöjen Akatemia- ja Vihreä-joukkueet, sekä näiden lisäksi myös lasten, nuorten sekä aikuisten harrastejoukkueet.

Miesten joukkueet

TiPS Miesten joukkueet

Naisten joukkueet

TiPS Naisten joukkueet

Poikien joukkueet

TiPS Poikien joukkueet

Tyttöjen joukkueet

TiPS Tyttöjen joukkueet

Joukkueiden yhteystiedot

 
Joukkue (linkki) Toimenkuva Nimi Sähköposti Puhelin
Miehet Vastuuvalmentaja Pasi Pihamaa pasi.pihamaa(a)tips.fi 0409010471
Joukkueenjohtaja Jukka Hietamies jukka.hietamies(a)hotmail.com 0504110200
Joukkueenjohtaja Mira Putkonen mira.putkonen(a)tips.fi 0400423447
Naiset Vastuuvalmentaja Petteri Kaijasilta petteri.kaijasilta(a)gmail.com 0400418156
Joukkueenjohtaja Arto Martikainen arto.martikainen(a)tips.fi 0503146307
N2 Joukkueenjohtaja Erja Hakku erjahakku(a)hotmail.com 0505530866
Joukkueenjohtaja Maarit Rautio maaritrautio(a)gmail.com 0405890650
TiPSAkat Joukkueenjohtaja Anne Roos annemaria.roos(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja Carita Loukiainen carita.loukiainen(a)iki.fi
A / U20 Vastuuvalmentaja Jarno Dahllund jarno.dahllund(a)gmail.com 0500825885
B1 / U17 Vastuuvalmentaja Jari Hyttinen jari.hyttinen(a)porvoo.fi 0400507408
Joukkueenjohtaja Sami Tammi tipsb1edustus(a)gmail.com 0407745182
B2 / U17 Vastuuvalmentaja Aziz Mekhane aziz.mekhane(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja
TBSM & TB2 YJ / U18 Vastuuvalmentaja Jarmo Rinne jarmo(a)valtti.info 0469587974
TB3 / U18 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Jari Rautio tips.bt2(a)gmail.com
T04 / U15 Vastuuvalmentaja Kimmo Remes kimmo.remes(a)finnvacum.fi
Joukkueenjohtaja Tea Rytilahti t04(a)tips.fi
P04 / U14 Vastuuvalmentaja Seddik Khairy khairysed(a)hotmail.com 0408604474
Joukkueenjohtaja Niina Wuokko 04-pojat(a)tips.fi 0405023114
P05 / U13 Vastuuvalmentaja, Akatemia Mikko Outila mikkouto(a)icloud.com 0442399323
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Jari Paski tips.p05(a)gmail.com 0505726476
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson tips.p05haaste(a)gmail.com 0407667862
T05 / U13 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Marika Tyry tips.t05(a)gmail.com 0405648703
P06 / U12 Vastuuvalmentaja, Akatemia Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Vastuuvalmentaja, Vihreä Calebe Hämäläinen hamalainencalebe(a)gmail.com 0403569007
Joukkueenjohtaja, Akatemia Juhana Mikkola juhanahm.jhm(a)gmail.com 0400743228
Joukkueenjohtaja, Vihreä Markku Lanki markku.lanki1(a)luukku.com 0408424078
T06 / U12 Vastuuvalmentaja Tomi Eriksson teriksson1008(a)gmail.com 0415313730
Joukkueenjohtaja Lotta Nyman jojo.taikatytot(a)gmail.com 0440443304
P07 / U11 Vastuuvalmentaja Kim Kuusisto kim.kuusisto(a)tips.fi 0405509851
Joukkueenjohtaja Elina Rantala p07vihrea(a)tips.fi
T07 / U11 Vastuuvalmentaja Jani Jyrkönen jani.jyrkonen(a)elisanet.fi 0403326718
Joukkueenjohtaja Minna-Maari Harmaala minna-maari.harmaala(a)haaga-helia.fi 0505475947
P08 / U10 Vastuuvalmentaja, Akatemia Juuso Oilinki oilinki(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Joose Niemistö joose.niemisto(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson 08-pojat(a)tips.fi 0407667862
T08 / U10 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T08 Hakunila / U10 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0500812161
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen  timo.lappalainen(a)nordhaven.com 0405032139
P09 / U9 Vastuuvalmentaja Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
Joukkueenjohtaja Tapio Rostedt p09akatemia(a)tips.fi 0451447731
T09 / U9 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com0405032139 0500812161
P10 / U8 Vastuuvalmentaja Jarno Dahllund jarno.dahllund(a)gmail.com 0500825885
Joukkueenjohtaja tips.p10(a)gmail.com
P10 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
T10 / U8 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T10 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
P11 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja Katja Tuomi p11(a)tips.fi 0447820363
P11 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
T11 / U7 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T11 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
P12 / U6 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P12 Hakunila / U6 Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
T12 / U6 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T12 Hakunila / U6 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
P13 / U5 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T13 / U5 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
 
blockimage

Yhteistyökumppanit

Terveystalo
Aktia
Vantaan kaupunki
SHA
Busmo