Tutustu TiPS:n joukkueisiin

TiPS:n joukkuetoiminta kattaa miesten ja naisten edustusjoukkueet, poikien ja tyttöjen Akatemia- ja Vihreä-joukkueet, sekä näiden lisäksi myös lasten, nuorten sekä aikuisten harrastejoukkueet.

Miesten joukkueet

TiPS Miesten joukkueet

Naisten joukkueet

TiPS Naisten joukkueet

Poikien joukkueet

TiPS Poikien joukkueet

Tyttöjen joukkueet

TiPS Tyttöjen joukkueet

Joukkueiden yhteystiedot

 
Joukkue (linkki) Toimenkuva Nimi Sähköposti Puhelin
Miehet Edustus Vastuuvalmentaja Antti-Ville Seppä anttiville.seppa(a)windowslive.com 0504917020
Naiset Edustus Vastuuvalmentaja Pauliina Miettinen pauliina.miettinen(a)tips.fi 0504926230
Joukkueenjohtaja Arto Martikainen arto.martikainen(a)tips.fi 0405579588
Miehet M2 Vastuuvalmentaja Antti-Ville Seppä anttiville.seppa(a)windowslive.com 0504917020
Naiset N2 Joukkueenjohtaja Erja Hakku erjahakku(a)hotmail.com 0505530866
Joukkueenjohtaja Maarit Rautio maaritrautio(a)gmail.com 0405890650
TiPSAkat Joukkueenjohtaja Anne Roos annemaria.roos(a)gmail.com 0456724047
Joukkueenjohtaja Carita Loukiainen carita.loukiainen(a)iki.fi 0500457456
A / U20 Vastuuvalmentaja Jarno Repo repo.jarno(a)icloud.com 0500825885
Joukkueenjohtaja Sami Tammi tips.ajun(a)gmail.com 0407745182
B / U17 Vastuuvalmentaja Mauri Holappa mauriholappa(a)hotmail.com 0505254054
Joukkueenjohtaja Maiju Paasiviita b(a)tips.fi 0505254054
TB YJ / U18 Vastuuvalmentaja Jarmo Rinne jarmo(a)valtti.info 0469587974
TB / U18 Vastuuvalmentaja Kimmo Remes kimmo.remes(a)kolumbus.fi 0458687444
Joukkueenjohtaja Tea Rytilahti tb(a)tips.fi 0453542332
P05 / U15 Vastuuvalmentaja, Akatemia Mikko Outila mikkouto(a)icloud.com 0442399323
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Jari Paski tips.p05(a)gmail.com 0505726476
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson tips.p05haaste(a)gmail.com 0407667862
T05 YJ / U15 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Kennet Holmström 0400844196
P06 / U14 Vastuuvalmentaja, Akatemia Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Joukkueenjohtaja, Akatemia Juhana Mikkola juhanahm.jhm(a)gmail.com 0400743228
T06 YJ / U14 Vastuuvalmentaja Anne Parnila
Joukkueenjohtaja Lotta Nyman t06(a)tips.fi 0440443304
P07 / U13 Vastuuvalmentaja Fabio Da Rosa 0449858298
Joukkueenjohtaja Elina Rantala p07vihrea(a)tips.fi 0505546070
T07 Hakunila / U13 Vastuuvalmentaja
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t0709.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P08 / U12 Vastuuvalmentaja, Akatemia Juuso Oilinki oilinki(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Joose Niemistö joose.niemisto(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson 08-pojat(a)tips.fi 0407667862
T08 / U12 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
Joukkueenjohtaja Raila Sulasalmi t0809(a)tips.fi 0505185669
T08 Hakunila / U12 Vastuuvalmentaja
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t0709.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P09 / U11 Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel(a)tips.fi 0401890109
Vastuuvalmentaja, Vihreä Calebe Hämäläinen hamalainencalebe(a)gmail.com 0403569007
Joukkueenjohtaja, Akatemia Laura Iivonen p09akatemia(a)tips.fi 0405636769
Joukkueenjohtaja, Vihreä Tuula Tallqvist p09vihrea(a)tips.fi 0405620341
T09 / U11 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
Joukkueenjohtaja Raila Sulasalmi t0809(a)tips.fi 0505185669
T09 Hakunila / U11 Vastuuvalmentaja
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t0709.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P10 / U10 Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel(a)tips.fi 0401890109
Vastuuvalmentaja, Vihreä Jarno Repo repo.jarno(a)icloud.com 0500825885
Joukkueenjohtaja, Akatemia Seppo Nyström p10akatemia(a)tips.fi 0503749114
Joukkueenjohtaja, Vihreä Katri Kervinen p10vihrea(a)tips.fi 0406434453
P10 Hakunila / U10 Vastuuvalmentaja Sami Härkönen harkonen1989(a)gmail.com 0409327220
Joukkueenjohtaja Kiira Luokkala p10.hakunila(a)tips.fi 0408250183
T10 / U10 Vastuuvalmentaja Emilia Shemeikka emilia.shemeikka(a)tips.fi 0407158330
Joukkueenjohtaja Katri Toivonen katritoivonen(a)hotmail.com 0503000252
T10 Hakunila / U10 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t1013.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P11 / U9 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja Katja Tuomi p11(a)tips.fi 0447820363
P11 Hakunila / U9 Vastuuvalmentaja Niko Raekoski niko.raekoski(a)gmail.com 0408238877
Joukkueenjohtaja Manu Kangaspunta p11.hakunila(a)tips.fi 0500466401
T11 / U9 Vastuuvalmentaja Emilia Shemeikka emilia.shemeikka(a)tips.fi 0407158330
Joukkueenjohtaja Katri Toivonen katritoivonen(a)hotmail.com 0503000252
T11 Hakunila / U9 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t1013.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P12 / U8 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P12 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Sami Härkönen harkonen1989(a)gmail.com 0409327220
T12 / U8 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T12 Hakunila / U8 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t1013.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P13 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P13 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Sami Härkönen harkonen1989(a)gmail.com 0409327220
T13 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T13 Hakunila / U7 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen t1013.hakunila(a)tips.fi 0405032139
P14 / U6 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P14 Hakunila / U6 Vastuuvalmentaja Sami Härkönen harkonen1989(a)gmail.com 0409327220
T14 / U6 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P15 / U5
T15 / U5
 
blockimage

Yhteistyökumppanit

Terveystalo
Aktia
Vantaan kaupunki
SHA
Busmo