Tutustu TiPS:n joukkueisiin

TiPS:n joukkuetoiminta kattaa miesten ja naisten edustusjoukkueet, poikien ja tyttöjen Akatemia- ja Vihreä-joukkueet, sekä näiden lisäksi myös lasten, nuorten sekä aikuisten harrastejoukkueet.

Miesten joukkueet

TiPS Miesten joukkueet

Naisten joukkueet

TiPS Naisten joukkueet

Poikien joukkueet

TiPS Poikien joukkueet

Tyttöjen joukkueet

TiPS Tyttöjen joukkueet

Joukkueiden yhteystiedot

 
Joukkue (linkki) Toimenkuva Nimi Sähköposti Puhelin
Miehet Edustus Vastuuvalmentaja Pasi Pihamaa pasi.pihamaa(a)tips.fi 0409010471
Joukkueenjohtaja Mira Putkonen mira.putkonen(a)tips.fi 0400423447
Naiset Edustus Vastuuvalmentaja Petteri Kaijasilta petteri.kaijasilta(a)gmail.com 0400418156
Joukkueenjohtaja Arto Martikainen arto.martikainen(a)tips.fi 0503146307
Miehet M2 Vastuuvalmentaja Antti-Ville Seppä anttiville.seppa(a)windowslive.com 0504917020
Joukkueenjohtaja Mira Putkonen mira.putkonen(a)tips.fi 0400423447
Naiset N2 Joukkueenjohtaja Erja Hakku erjahakku(a)hotmail.com 0505530866
Joukkueenjohtaja Maarit Rautio maaritrautio(a)gmail.com 0405890650
TiPSAkat Joukkueenjohtaja Anne Roos annemaria.roos(a)gmail.com 0456724047
Joukkueenjohtaja Carita Loukiainen carita.loukiainen(a)iki.fi 0500457456
A / U20 Vastuuvalmentaja Jarno Repo repo.jarno(a)icloud.com 0500825885
Joukkueenjohtaja Kari Halt tips.ajun(a)gmail.com 0505705701
B1 / U17 Vastuuvalmentaja Jari Hyttinen jari.hyttinen(a)porvoo.fi 0400507408
Joukkueenjohtaja Sami Tammi tipsb1edustus(a)gmail.com 0407745182
TBSM & TB1 YJ / U18 Vastuuvalmentaja Jarmo Rinne jarmo(a)valtti.info 0469587974
TB2 / U18 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Carita Loukiainen tips.bt2(a)gmail.com 0500457456
P04 / U15 Vastuuvalmentaja
Joukkueenjohtaja Maiju Paasiviita 04-pojat(a)tips.fi 0505254054
T04 / U15 Vastuuvalmentaja Kimmo Remes kimmo.remes(a)kolumbus.fi 0458687444
Joukkueenjohtaja Tea Rytilahti t04(a)tips.fi 0453542332
P05 / U14 Vastuuvalmentaja, Akatemia Mikko Outila mikkouto(a)icloud.com 0442399323
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Jari Paski tips.p05(a)gmail.com 0505726476
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson tips.p05haaste(a)gmail.com 0407667862
T05 / U14 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Marika Tyry tips.t05(a)gmail.com 0405648703
P06 / U13 Vastuuvalmentaja, Akatemia Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Vastuuvalmentaja, Vihreä Calebe Hämäläinen hamalainencalebe(a)gmail.com 0403569007
Joukkueenjohtaja, Akatemia Juhana Mikkola juhanahm.jhm(a)gmail.com 0400743228
Joukkueenjohtaja, Vihreä Martta Raappana martta.raappana(a)gmail.com 0408377787
T06 / U13 Vastuuvalmentaja Tomi Eriksson teriksson1008(a)gmail.com 0415313730
Joukkueenjohtaja Lotta Nyman t06(a)tips.fi 0440443304
P07 / U12 Vastuuvalmentaja
Joukkueenjohtaja Elina Rantala p07vihrea(a)tips.fi 0505546070
T07 Hakunila / U12 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen tipshakunila.t0809(a)gmail.com 0405032139
P08 / U11 Vastuuvalmentaja, Akatemia Juuso Oilinki oilinki(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Joose Niemistö joose.niemisto(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson 08-pojat(a)tips.fi 0407667862
T08 / U11 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T08 Hakunila / U11 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen  tipshakunila.t0809(a)gmail.com 0405032139
P09 / U10 Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Calebe Hämäläinen hamalainencalebe(a)gmail.com 0403569007
Joukkueenjohtaja, Akatemia Laura Iivonen p09akatemia(a)tips.fi 0405636769
Joukkueenjohtaja, Vihreä Tuula Tallqvist p09vihrea(a)tips.fi 0405620341
T09 / U10 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T09 Hakunila / U10 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen  tipshakunila.t0809(a)gmail.com 0405032139
P10 / U9 Vastuuvalmentaja Jarno Repo repo.jarno(a)icloud.com 0500825885
Joukkueenjohtaja Seppo Nyström tips.p10(a)gmail.com 0503749114
P10 Hakunila / U9 Vastuuvalmentaja Niko Raekoski niko.raekoski(a)gmail.com 0408238877
Joukkueenjohtaja Kiira Luokkala kiira.luokkala(a)hotmail.com 0408250183
T10 / U9 Vastuuvalmentaja Emilia Shemeikka eepu26(a)hotmail.com 0407158330
T10 Hakunila / U9 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
P11 / U8 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja Katja Tuomi p11(a)tips.fi 0447820363
P11 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Niko Raekoski niko.raekoski(a)gmail.com 0408238877
Joukkueenjohtaja Kiira Luokkala kiira.luokkala(a)hotmail.com 0408250183
T11 / U8 Vastuuvalmentaja Emilia Shemeikka eepu26(a)hotmail.com 0407158330
T11 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
P12 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P12 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Niko Raekoski niko.raekoski(a)gmail.com 0408238877
Joukkueenjohtaja Kiira Luokkala kiira.luokkala(a)hotmail.com 0408250183
T12 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T12 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.jarvinen(a)tips.fi 0504703227
P13 / U6 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T13 / U6 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P14 / U5 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T14 / U5 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
 
blockimage

Yhteistyökumppanit

Terveystalo
Aktia
Vantaan kaupunki
SHA
Busmo