2005 / U14

2005 syntyneiden ikäluokka

Treenaamme ja pelaamme 2-4 kertaa viikossa ympäri vuoden.

Talviaikaan treenaamme taitoja huippuunsa, mutta pelaamme myös harjoitusotteluita. Osallistumme myös Sami Hyypiä Akatemian tapahtumiin.

Joukkueessa on yli 40 pelaajaa. - Tikkurilan Palloseura

Yhteystiedot

Toimenkuva Nimi Puhelin Sähköposti
Joukkueenjohtaja Marika Tyry 0405648703 tips.t05(a)gmail.com
Vastuuvalmentaja, koko ikäluokka Jere Roos jeretr(a)gmail.com
Valmentaja, Akatemia Toni Orrainen 0505114114 toni.orrainen(a)gmail.com
Valmentaja, Akatemia Joni Pakarinen 0503322095 joni.pakarinen(a)elisanet.fi
Valmentaja, Vihreä / Tapahtumavastaava Sami Taipola 0405828495 sami.taipola(a)metso.com
Apuvalmentaja, Vihreä Jukka Kovanen jukka.kovanen(a)iki.fi
Apuvalmentaja, Vihreä Kari Lindberg 0405832319 karilindb(a)gmail.com
Fysiikkavalmentaja Tuomas Nikoskelainen 0445954379 tuomas.nikoskelainen(a)gmail.com
Juoksuvalmentaja Sonja Nousiainen 0443234423 s0njaa-(a)hotmail.com
Taloudenhoitaja / Huoltaja Heli Taipola 0405561170 heli.taipola(a)gmail.com, taloudenhoitaja.t05(a)gmail.com
Taloudenhoitaja Marja-Liisa Tikka
Huoltaja, Akatemia Juha Tyry 0503705429 tyryjuha(a)gmail.com
Huoltaja, Akatemia Noora Tanninen 0503672145
 

Pelaajat

Nro Nimi Nro Nimi Nro Nimi
3 Blerona 16 Kiia 30 Jenna
5 Juulia 17 Vera D. 33 Mira
7 Julia 18 Vera K. 35 Ida V.
8 Hanna 19 Tia 38 Eeva
9 Sara 20 Lotta 39 Erin
10 Viivi N. 22 Lina 42 Emilia
11 Viivi T. 23 Milla 48 Meeri
12 Aino 24 Netta 54 Maija
13 Erika 25 Hilla 55 Laura
14 Heini 26 Helmi 77 Veera T.
15 Oona 27 Ida P.

Linkit

Joukkuekuva

blockimage

blockimage

TiPS Toiminta

TiPS Futisleikkis & Perhefutis

TiPS Futisleikkis & Perhefutis

TiPS Futisleirit

TiPS Futisleirit

TiPS 2013

TiPS 2013

TiPS Ajankohtaista

Yhteistyökumppanit

Terveystalo
Aktia
Vantaan kaupunki
SHA
Busmo