Tikkurilan Palloseura ry:n sääntömääräinen kevätkokous järjestetään 19.3.2024 Puistokulman takkatilassa klo 18:00 

Esityslistalla:
Sääntömääräiset asiat, puheenjohtajan valitseminen jäljellä olevaksi toimintakaudeksi sekä tarvittaessa hallituksen täydentäminen ja sääntömuutosehdotus

Sääntöjen mukaan: Seuran kokouksissa on jokaisella 18 vuotta täyttäneellä varsinaisella ja kunniajäsenellä sekä kunniapuheenjohtajalla yksi ääni. Kannattavalla jäsenellä on läsnäolo- ja puheoikeus. Seuran kokouksen päätökseksi tulee, ellei säännöissä ole toisin määrätty, se mielipide, jota on kannattanut yli puolet annetuista äänistä. Äänten mennessä tasan ratkaisee kokouksen puheenjohtajan ääni, Vaaleissa kuitenkin arpa. Valtakirjalla ei voi äänestää.

Tarkennus: pelaajajäsenen vanhempi ei ole äänestysoikeudellinen ilman omaa voimassa olevaa jäsenyyttä. Pelaajajäsenen vanhemmalla on osallistumisoikeus kokouksiin.

Tervetuloa kevätkokoukseen ⚽ 💚 ⚽

Futisleikkis ja Perhefutis

Futisleikkis ja Perhefutis Ilmoittautuminen kesän Futisleikkikseen ja Perhefutikseen on nyt auki! TiPS aloittaa yhteistyön Liikuntaleikki Vantaan kanssa. Futisleikkis on suunnattu vuonna 2017-2020 -syntyneille lapsille, ja 

Lue lisää »

Viikon 16 kooste / 2024

Viikon 16 kooste Miesten edari avasi kautensa kotipelillä HyPSiä vastaan perjantaina 19.4.2024. Peliolosuhteet eivät olleet kaikista optimaalisimmat kun takatalvi iski… Tiukan matsin lopputulos 1-1. Takatalvi

Lue lisää »

Miesten edustusjoukkueen kausi alkaa!

Miesten edustusjoukkueen kausi alkaa! Miesten edustuskoukkue avaa tämän futiskauden kotipelillä HyPSiä vastaan perjantaina 19.4.2024! Joukkue on valmistautunut kauteen hyvin, ja tavoitteena on lähteä voittamaan jokainen peli! TiPS

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​