Tikkurilan Palloseura hakee valmentajia kaudelle 2024

Vuonna 1958 perustettu Tikkurilan Palloseura (TiPS) on Vantaalla, Tikkurilan, Leinelän ja Hakunilan alueella toimiva jalkapalloon erikoistunut urheiluseura. Tavoitteenamme on tarjota kaikille nappuloista aikuisiin laadukasta jalkapallotoimintaa. TiPS hakee valmentajia tulevalle kaudelle. Tikkurilan Palloseurassa valmennustoiminta nojaa vahvasti seuran valmennuslinjaukseen. Valmennuslinjaukseen voi tutustua osoitteessa: https://www.tikkurilanpalloseura.fi/valmentajille/

Toivomme hakijalta

  • Positiivista ja innostavaa otetta ja asennetta
  • Lajituntemusta (koulutamme myös valmentajiamme)
  • Hyviä vuorovaikutustaitoja
  • Sitoutumista niin joukkueen toimintaan kuin seuran valmennuslinjauksen noudattamiseen.

Tehtävät ovat oman toimen ohella tehtäviä, mutta isommista kokonaisuuksista voidaan myös neuvotella.

Vapaina olevia tehtäviä

  • U9-U15 ikäluokissa valmentajan tehtävät ikäluokkavastaavan johtamissa ryhmissä.

Tehtävässä saat ikäluokkavastaavan tuen. Maksamme korvauksen valmennustehtävistä.

  • Lisäksi ”hiljaisessa haussa” vastuuvalmentajan tehtävä vanhempien ikäluokkien kilpa- sekä haastejoukkueesta. Tarkemmat tiedot ryhmistä annetaan puhelimitse.

Kilpajoukkueen vastuuvalmentajan tehtävä edellyttää jo valmentajauralla annettuja positiivisia näyttöjä sekä kykyä kehittää oman ikäluokan huipulle tähtääviä tai siellä jo olevia pelaajia.

Hae tehtävää lähettämällä vapaamuotoinen hakemus osoitteeseen toni.valido@tips.fi

 

Lisätietoja tehtävistä,

Toni Valido

valmennuspäällikkö

toni.valido@tips.fi

0407766121 (10.7-23.7 ma, ti, to, pe klo 13-16)

TiPS/PPS BYJ1 etsii uusia pelaajia

Haluatko tulla pelaamaan TiPS/PPS yhteisjoukkueeseen? P17 Ykköstä pelaava TiPS/PPS BYJ1 ottaa heinäkuun aikana testiin pelaajia, jotka omaavat kyvyn pelata hyvällä tasolla P17 valtakunnallista Ykköstä! Joukkue harjoittelee

Lue lisää »

Viikon 24 kooste / 2024

Viikon 24 kooste Useimmilla joukkueilla on kevätkauden pelit taputeltu. Jotkut joukkueet pitävät treenitaukoa, toiset taas treenaavat täyttä häkää. Jalkapallon miesten EM-kisat alkoivat tällä viikolla? Kuka voittaa

Lue lisää »

Jalkapallopäivä

Hyvää Jalkapallopäivää 2024! Hyvää Jalkapallopäivää! Tänään 12.6.2024 vietetään Jalkapallopäivää. Päivän tavoitteena on levittää pelin ilosanomaa koko maassa! Jalkapallopäivä on suomalaisen jalkapalloilun suuri yhteinen juhlapäivä! Myös me tipsiläiset olemme

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​