TiPSillä laaja edustus tyttöjen futsalpelaajakehitysleirillä

Helmikuussa järjestetään alueelliset futsalpelaajille tarkoitetut kehitysleirit. Etelän alueellinen leiri vuonna 2004-2007 syntyneille tytöille pidetään Helsingissä 16.-17.2.2023.

Pelaajakehitystoiminnan päätavoitteena on antaa nuorille lupaaville futsalpelaajille lisävirikkeitä futsalpelaajan polulla ja mahdollisuus kehittyä laadukkaassa valmennus- ja kilpaympäristössä.

Pelaajakehitystapahtumat ovat osa SPL:n pelaajakehitystyötä, jonka tarkoituksena on tunnistaa ja kehittää lahjakkaimpia pelaajia liiton valmennuslinjan mukaisesti tuleviin maajoukkuetoimintoihin.

Seuravalmentajilla on mahdollisuus osallistua valmentajakoulutukseen. Valmentajakoulutuksen päätavoitteena on tukea tapahtumiin osallistuvia valmentajia seurojen arkisen valmennustyön kehittämiseen.    

TiPSiä tapahtumassa on edustamassa jopa 9 pelaajaa

  • Eevi Toivonen
  • Maisa Lundell
  • Siru Paussu
  • Vilma Horttanainen
  • Inga Ek
  • Aino Isosävi
  • Kiira Manninen
  • Sofia Dugan
  • Mona Kuronen
 
Tsemppiä kaikille pelaajille ja antoisaa tapahtumaa!

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »



KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​