Stadicup 2022 – menestyksekäs vuosi Tikkurilan Palloseuralle

Euroopan suurin tyttöjen ja naisten jalkapalloturnaus pelattiin viikonloppuna. Tikkurilan Palloseurasta mukana oli kaiken kaikkiaan kahdeksan joukkuetta eri ikäluokista. Mukana olivat seuramme joukkueita T7 ikäluokasta aina T18 ikäluokkaan asti.

Valmentaja Jere Roosille viikonloppu oli erityisen voitokas, turnauksesta tuli kotiin viemisiksi peräti kaksi pokaalia. Pystit pokattiin TiPS:lle T18-sarjasta B-tyttöjen B-finaalista sekä T14-sarjassa TiPS:n T0809 joukkueen osalta A-finaalista.

Seura onnittelee kaikkia joukkueita turnausmenestyksestä!

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​