Suosittu Aikuisten futiskoulu 2022 alkaa!

Ilmoittautuminen

Oletko miettinyt uuden liikuntaharrastuksen aloittamista, mutta et ole löytänyt kiinnostavaa tapaa? Tule mukaan Tikkurilan Palloseuran aikuisten futiskouluun. Aiempaa kokemusta jalkapallosta et tarvitse.

Aikuisten futiskoulu on tarkoitettu kaikille jalkapallosta kiinnostuneille, naisille ja miehille, oli tavoitteesi sitten kehittää pelitaitojasi tai vain liikkua yhdessä porukan kanssa.

Liity rentoon ja iloiseen porukkaan, ja laita pallo pyörimään. Aikuisten futiskoulun harjoituksissa tehdään jalkapallon perusharjoitteita ja pelataan runsaasti. Valmentajina ja ohjaajina toimivat Tikkurilan Palloseuran Aikuisfutiksen valmennus sekä pelaajia.

Harjoitukset aina tiistaisin kello 19:30-20:30 ja torstaisin kello 20-21 seuran omalla Aktia-kentällä. Osoite: Talkootie 37, 01350 Vantaa. Aikuisten futiskoulun jälkeen harjoittelua jatketaan yhdessä seuran Aikuisfutis-ryhmän kanssa!

Voit tulla futiskouluun mukaan milloin tahansa, omat aikataulusi huomioiden:

Ti 7.6 kello 19:30-20:30
To 9.6 kello 20-21
Ti 14.6 kello 19:30-20:30
To 16.6 kello 20-21
Ti 21.6 kello 19:30-20:30

Hinta 20€. Hinta sisältää olosuhteet, harjoitusvälineet sekä valmennuksen.

Varustus: Mukaan tarvitset säänmukaisen ulkoliikuntavarustuksen, juomapullon sekä mieluusti oman pallon. Lenkkitossut soveltuvat hyvin, mutta myös nappulakenkiä voi käyttää, jos sellaiset omistaa.

Tervetuloa mukaan uudet aikuisfutarit!

Lisätietoja antaa Aikuisfutiksen joukkueenjohtaja Mikael Korhonen, aikuisfutis@tips.fi, 0500 618638

Ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ.

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​