Tikkurilan Palloseuran harrastetoiminta jatkuu myös syksyllä 2021!

 

TiPS Harraste 9-12v pojat

Suosittu 9-12v poikien harrasteryhmä jatkaa harjoittelua tiistaisin ja torstaisin kello 16:00-17:00 Aktia-kentällä.

TiPS Harraste tarjoaa jalkapallotoimintaa 9-12 -vuotiaille pojille, joilla ei ole aikaisempaa kokemusta jalkapallosta tai vähäisempi harjoitusmäärä on riittävä. TiPS Harrasteessa pääset tutustumaan jalkapalloon ja sen perusteisiin, peruslajitaitoihin, kahdesti viikossa läpi vuoden. TiPS Harraste toimii myös askeleena kohti ikäluokkajoukkueita. Mukaan voit tulla koska vain!

Lisätiedot ja ilmoittautumiset: https://www.tikkurilanpalloseura.fi/toiminta/tips-harraste-9-12-v/

 

6-8v poikien futiskerho

Poikien futiskerho on tarkoitettu 6-8-vuotiaille pojille, joilla ei ole aikaisempaa kokemusta jalkapallosta.

Futiskerho on oiva paikka päästä tutustumaan jalkapalloon ja sen perusteisiin, ilman sitoutumista joukkuetoimintaan, ja vielä senkin jälkeen, kun on ylittänyt futisleikkisiän. Poikien futiskerho kokoontuu Trio Urheilupuiston kuplahallissa joka keskiviikko 1.9.- 15.12.2021. kello 16:30-17:30. Syyskuun ajan harjoittelemme kuplahallissa. Lokakuussa siirrymme Trio Urheilutalolle.

Lisätiedot ja ilmoittautumiset:  https://www.tikkurilanpalloseura.fi/toiminta/tips-futiskerho/

 

6-12v tyttöjen futiskerho

Tyttöjen futiskerho on tarkoitettu 7-12-vuotiaille tytöille, joilla ei ole aikaisempaa kokemusta jalkapallosta.

Futiskerho on oiva paikka päästä tutustumaan jalkapalloon ja sen perusteisiin, ilman sitoutumista joukkuetoimintaan, ja vielä senkin jälkeen, kun on ylittänyt futisleikkisiän. Tyttöjen futiskerho kokoontuu Trio Urheilupuiston kuplahallissa joka keskiviikko 1.9.- 15.12.2021. kello 16:30-17:30. Syyskuun ajan harjoittelemme kuplahallissa. Lokakuussa siirrymme Trio Urheilutalolle.

Lisätiedot ja ilmoittautumiset: https://www.tikkurilanpalloseura.fi/toiminta/tips-futiskerho/

 

Lisätietoja seuran harrastetoiminnasta voi kysellä seuran Liikuntakoordinaattorilta, Rami Prusilalta.

Rami Prusila / rami.prusila@tips.fi / 050 470 3227

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​