TiPS Helsinki Cupin B13 11v11 -sarjan hopealle

TiPS P2008 Akatemia -joukkueen helteinen ja vaihderikas puhde Helsinki Cupin B13 11v11 -sarjassa vei joukkueen A-finaaliin. Seuran poikien A-finaalipaikasta olikin päässyt vierähtämään jo melkoinen tovi, sillä edellinen Helsinki Cupin A-finaalipaikka meni niinkin kauas kuin vuoteen 1997. Finaali pelattiin pitkän tauon jälkeen Olympiastadionilla, jonka yleisön ja joukkueen kannattajien edessä pelaaminen oli pojille hieno kokemus. Finaalissa ottelun ainoan maalin teki aina kova vastus FC Espoo ensimmäisen puoliajan vapaapotku-tilanteesta ja näin joukkueen kotiin viemisinä oli sarjan hopeamitalit. (B13 11v11 A-finaali lopputulos FC Espoo – TiPS 1-0.)

Helsinki Cupin päättymisen myötä joukkue siirtyy kesälomalle. Pitkään joukkue ei ennätä lomailemaan, sillä P13 Etelä Liiga jatkuu jo 7.8. jossa Liigan sarjakärki TiPS kohtaa paikallisottelussa VJS:n

Tikkurilan Palloseura hakee seuravalmentajaa

Haemme täysipäiväiseen työsuhteeseen seuravalmentajaa. Työnkuvasi koostuu seuraavista tehtävistä:   – Toimiminen vastuuvalmentajana seuran kahdessa joukkueessa/ikäluokassa. – Vastuu kausi-, jakso- ja harjoitussuunnitelmasta seuran valmennuslinjan mukaisesti. –

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​