Tikkurilan Palloseura etsii vapaaehtoisia viestintätiimiinsä!

Onnistuuko Sinulta luontevasti somepäivitykset? Oletko parhaimmillasi uutisten ja tiedotteiden kirjoittelussa? Oletko kiinnostunut vapaaehtoistyöskentelystä urheiluseuran parissa? Jos vastasit edes yhteen kysymykseen kyllä, saatat olla etsimämme tekijä!

Tikkurilan Palloseura etsii vapaaehtoisia toimijoita täydentämään viestintätiimiään. Tehtäviisi kuuluu mm. erilaiset postaukset seuran sosiaalisen median kanaviin, uutisten päivittäminen seuran kotisivuille sekä seuran ulkoisen viestinnän kehittäminen yhdessä viestintätiimin kanssa.

Tikkurilan Palloseura ry on Suomen mittakaavassa iso jalkapalloseura. Vuonna 2018 tehdyn markkinatutkimuksen mukaan suomalaisista aikuisista jo 17 % eli noin 770.000 henkilöä tuntee seuran vähintään nimeltä. Lisäksi vuonna 2020 seuran medianäkyvyys kasvoi jopa 186%, esimerkiksi naisten edustusjoukkueen historiallisen menestyksen ansiosta. Pääset siis työskentelemään monipuolisessa sekä näkyvässä ympäristössä, jossa seura hakee edelleen kasvua toiminalleen!

Jos kiinnostuit, niin lähetä vapaamuotoinen hakemus 14.2.2021 mennessä osoitteeseen rami.prusila@tips.fi

Lisätietoja tehtävästä antaa Rami Prusila, Tikkurilan Palloseura.
rami.prusila@tips.fi / p. 050 470 3227

 

Tikkurilan Palloseura (TiPS) on Vantaalla, Suur-Tikkurilan, Kartanonkosken, Leinelän ja Hakunilan alueella toimiva erityisesti jalkapalloon erikoistunut urheiluseura.

Suuri harrastajamäärämme, osaamisemme ja sidosryhmäsuhteemme tekevät meistä vaikutusvaltaisen jalkapalloseuran ja halutun yhteistyökumppanin. Yhdistämme eri lähtökohdista tulevia ihmisiä; pelaajia ja toimihenkilöitä. Toimivat valmennus- ja koulutusohjelmat varmistavat tasavertaiset mahdollisuudet jokaiselle osallistua, kehittyä, harrastaa sekä kilpailla.

Koronaohjeistus 03/2021

Koronaohjeistus 1.3. alkaen/ Tikkurilan Palloseura ry Tikkurilan Palloseura noudattaa Suomen hallituksen, AVI:n, Vantaan kaupungin sekä Palloliiton ohjeistuksia. Teemme tarvittavia muutoksia tilanteen selkeytyessä. Lisätietoa: https://www.palloliitto.fi/jalkapallouutiset/uusilla-koronarajoituksilla-vaikutuksia-myos-jalkapallo-ja-futsaltoimintaan Uusien

Lue lisää »

Naisten edustusjoukkueen maalintekoleiri!

Tikkurilan Palloseuran naisten edustusjoukkue järjestää maalintekoleirin 2008-2013 syntyneille futareille! Opi paremmaksi maalintekijäksi Kansallisen Liigan pelaajien kanssa! Nyt on huipputilaisuus päästä hiomaan maalintekotaitoja huippuseurassa, sillä leirin

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​