Kansainvälistä kokemusta ulkomailta ja Helmareista saanut Tia Hälinen vahvistamaan Tikkurilan Palloseuraa.

26-vuotias Häli tuo Tikkurilaan aimo annoksen kokemusta. Tsekissä, Espanjassa ja Ruotsissa pelannut sekä kaksinkertainen suomenmestari. Lisäksi vyöllä on kokemusta Mestareiden Liigassa sekä Helmareissa.

Kokenut Häli kertoo ensifiiliksistään: ”En olisi koskaan uskonut päätyväni Tikkurilaan, mutta nyt loksahti palaset paikalleen.” Tikkurilassa on tehty selväksi tavoitteet mitalin värin kirkastamiseksi viime kauden hopeasta. ”En yhtään ihmettele Tipsin menestystä jo viime kaudella. En usko, että missään muussa tämän liigan jengissä treenataan tällä intensiteetillä. Olen myös vakuuttunut pelaajien taito- ja motivaatiotasosta.”

Suomenmestaruudet Hälille tulivat PK-35 Vantaan paidassa, jolloin joukkueen valmentajana oli kukapa muukaan, kuin Tikkurilaa nykyään luotsaava Pauliina Miettinen. ”Pade on koutsina todella vaativa ja tehnyt yhdessä pelaajien ja taustojen kanssa jengistä vahvan yhtenäisen ryhmän, missä työmoraali on korkealla. Olen iloinen, että saan olla osa tätä ryhmää ja, että pääsen taas pelaamaan pitkän tauon jälkeen. Pade on myös koutsina minulle henkilökohtaisesti todella tärkeä tulevalla kaudella.”  

Häli on tositoimissa huomenna 16.1.2021 klo 18:15 kun TiPS kohtaa harjoitusottelussa HJK:n. Ottelu pelataan PeakFin Areenalla ilman yleisöä mutta ei hätää. Ottelu streamataan Youtubeen, ota siis seuran kanava seurantaan: https://www.youtube.com/channel/UCrieQJl1mtwPrtZmy2iOPuQ

Tervetuloa Tiksiin Häli!

RMK-Auto Cup

RMK-Auto Cup Tikkurilan Palloseuran T2016-2017 -joukkue järjestää RMK-Auto Cup -turnauksen lauantaina 24.8.2024 Hakunilan urheilupuistossa. Mukaan ovat tervetulleita kaikki ikäluokkien 2016-2017 tyttöjoukkueet. Peliaika 1 x 20 min

Lue lisää »

Valmentajaesittely Antti-Ville Seppä

Valmentajaesittely: Antti-Ville Seppä Nimi: Antti-Ville ”Ave” Seppä Joukkueet: Miesten edustusjoukkue, B-pojat, P2013 Kilpajoukkue Tausta ja valmentajan ura TiPSissä: ”Olen pelannut yhtä juniorivuotta lukuunottamatta koko ikäni

Lue lisää »

Green Line Bus yhteistyökumppaniksi

TiPS aloittaa yhteistyön Green Linen kanssa kanssa! Tikkurilan palloseura ja Green Line Bus ovat solmineet yhteistyösopimuksen. Kaudella 2024-2025 TiPSin joukkueet tulevat pääsääntöisesti matkustamaan Green Linen

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​