Seuratoimintaopas julkaistu!

TiPS. Helsinki Cup 12.7.2019. Photo: Jussi Eskola

(TiPS. Helsinki Cup 12.7.2019. Photo: Jussi Eskola)

Tikkurilan Palloseura on luonut seuratoimintaoppaan, jonka tarkoituksena on toimia työkaluna kaikille suomalaisille seuroille sekä joukkueille. Opas on selkeä kokonaisuus suomalaisesta seuratoiminnasta, jonka avulla kenen tahansa on helppo tulla mukaan seuratoimintaan ja sekä ymmärtää seuratoiminnan perusperiaatteet.

Opas on osa Suomen Palloliiton Kotouttamisen edistäminen seuratoiminnassa- hanketta, jossa seurojen tehtävänä oli luoda työkaluja esimerkiksi, maahanmuuttajaperheiden kotouttamiseksi seuratoimintaan. Opas paneutuu seuratoimintaan lyhyesti, mutta ytimekkäästi. Tämä näkyy mm. kirjoitusasussa, sillä oppaassa käytetään runsaasti lyhyitä lausemuotoja. Näiden lisäksi, opas tullaan kääntämään eri kielille, joka lisää entisestään oppaan käytettävyyttä maahanmuuttajataustaisten perheiden keskuudessa. Oppaasta on myös muokattava versio, jolloin seuran on mahdollisuus muokata siitä seuran itsensä näköinen. Esimerkiksi, vaihtamalla värimaailmaa, lisäämällä oman seuran logo, kuvia sekä tekstiä.

Lisätietoja hankkeesta sekä koonteja muiden seurojen töistä voit lukea täältä.

 

Seuratoimintaopas WEB

Seuratoimintaopas muokattava versio

 

Tikkurila BearIT Cup 2021

Tikkurila BearIT Cup tulee jälleen! Viime vuonna jopa 100 joukkuetta kerännyt turnaus pelataan tulevana keväänä Tikkurilan Urheilupuistossa 24.4.-25.4.2021. Turnaus on suunnattu seuraaville ikäluokille:  Pojat 2014-2015,

Lue lisää »

Kauden 2020 palkitut

Tikkurilan Palloseura palkitsee perinteisesti menneen kauden menestyneet sekä esimerkilliset pelaajat sekä toimijat. Jokaisesta joukkueesta palkitaan vuoden junioripelaaja sekä fair play pelaaja. Palkintojen luovutus tapahtuu tänä

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​