Elli-Noora Kainulainen ja TiPS ensi kauden sopimukseen

Keskikenttäpelaaja Elli-Noora Kainulainen ja TiPS ovat solmineet pelaajan jatkosta vihreävalkoisessa paidassa myös ensi kaudella.

Taidokas ja sähäkkä keskikentän virtuoosi on esiintynyt kuluneella kaudella erittäin vahvoin ottein. 11 pelaamassaan liigaottelussa 20-vuotias Kainulainen on mm. kerännyt vyölleen neljä maaliin johtanutta syöttöä. Kainulainen on jo kuluneellakin kaudella osoittanut, että hän on iso osa TiPS:n hyökkäyspelaamista ja tulee sitä olemaan myös ensi kaudella.

 

 

Vapaaehtoiseksi seuran tapahtumiin!

Tikkurilan Palloseura (TiPS) on Vantaalla, Suur-Tikkurilan, Kartanonkosken, Leinelän ja Hakunilan alueella toimiva erityisesti jalkapalloon erikoistunut urheiluseura. TiPS etsii vapaaehtoisia apukäsiä tulevan kauden tapahtumiin. Tapahtumiksi lukeutuu

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​