Emma Järvinen siirtyy organisoimaan Hjk:n kaupunginosajoukkueiden toimintaa, ja jättää tehtävät Tikkurilan Palloseurassa.

Emman terveiset kaikille tipsiläisille: ”Olen kiitollinen ajastani TiPS:ssa, jossa olen oppinut todella paljon ja kasvanut niin valmentajana kuin seuratyöntekijänä. Isoin kiitos kuuluu seuran päätoimisille, sekä kaikille valmentajille, vapaaehtoisille ja pelaajille kenen kanssa olen saanut työskennellä. TiPS:n lämmin ja ahkera kulttuuri tulee jäämään pysyvästi mieleeni ja uskon että seuralla on hieno tulevaisuus edessäpäin.”

Emman tehtävät seurassa jaetaan uudelleen. Valmennuksen osalta tehtävän T08-09 joukkueessa ottaa vastaan Naisten Liigajoukkueen päävalmentaja Pauliina Miettinen, ja hallinnolliset tehtävät siirtyvät osittain elokuussa aloittaneelle liikuntakoordinaattori Rami Prusilalle.

Tikkurilan Palloseura kiittää Emmaa tehdystä työstä, ja toivottaa menestystä tuleviin koitoksiin.

Tulevaisuuden tähdet 2024 -ohjelma

Tulevaisuuden tähdet 2024! Tyttöjoukkueet huomio! Ilmoittautuminen on auki Tulevaisuuden Tähdet 2024 -ohjelmaan! Tulevaisuuden tähdet -ohjelman kautta junioripelaajille halutaan tarjota esikuvia, yhteisö ja mahdollisuus tulla osaksi

Lue lisää »

Uusi puheenjohtaja

Tikkurilan Palloseuralle on valittu uusi puheenjohtaja Tikkurilan Palloseuran kevätkokous pidettiin 19.3.2024. Kokouksessa äänestettiin uusi hallituksen puheenjohtaja, sillä aikaisempi puheenjohtaja Petteri Lehtinen vastaanotti työn ulkomailta, eikä

Lue lisää »

Kesän 2024 futisleirit

Kesän 2024 futisleirit Tikkurilan Palloseura järjestää kesällä 2024 kolme eri jalkapalloleiriä. Ilmoittautuminen on nyt auki! Kesän KUUMIN jalkapalloleiri 2011-2016 syntyneille pojille ja tytöille Ajankohta: 3.-7.6.2024

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​