Joukkueessa on vahva tikkurilalaisedustus, sillä peräti viisi nimettyä pelaajaa kuuluu TiPS Naisten liigajoukkueeseen. Mukana maajoukkueen matkassa ovat Joanna Tynnilä, Emmi Siren, Oona Siren, Nora Lehto ja Jenna Topra.

U19-tyttöjen maajoukkue matkaa maaliskuun alussa Lissaboniin ja kohtaa leirin aikana maaotteluissa Tshekin ja Portugalin.

TiPS ja koko vantaalainen futisperhe toivottaa joukkueelle menestystä turnauksessa!

 

Ottelut 
Ke 5.3. Suomi – Tshekki (ottelun aika ja paikka ilmoitetaan myöhemmin)
La 7.3. klo 17.00 Portugali – Suomi, Estádio Pina Manique, Lissabon

Joukkue Portugaliin:
Anna Koivunen (mv) HJK
Emma Immonen (mv) KuPS
Nana Yang FC Honka
Joanna Tynnilä TiPS
Ella Pesonen HJK
Emmi Siren TiPS
Ella Burton HJK
Vilma Koivisto Piteå IF
Eevi Sutela FC Honka
Tuuli Enkkilä Ilves
Annika Huhta HJK
Oona Siren TiPS
Katariina Kosola HJK
Aino Vuorinen FC Honka
Heta Olmala Ilves
Nora Lehto TiPS
Dana Leskinen FC Honka
Jenni Kantanen Ilves
Jenna Topra TiPS
Ria Karjalainen HFA

 

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »



KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​