Inna Vannula siirtyy Tikkurilan Palloseuraan kaudelle 2020

Inna Vannula siirtyy Tikkurilan Palloseuraan kaudelle 2020

 

Uuteen liigakauteen valmistautumisen aloittanut TiPS on vahvistanut maalivahtirinkiään tekemällä sopimuksen vuonna 2000 syntyneen maalivahdin Inna Vannulan kanssa.

– Innan mahtava persoona tuo meille energiaa treeneihin. Inna on pitkä ja ulottuva maalivahti, jota lähdemme todella kehittämään ja uskonkin, että Innalla on vielä paljon käyttämätöntä potentiaalia, jonka haluamme saada hänestä irti, luonnehtii päävalmentaja Pauliina Miettinen maalivahti Vannulaa.

Päättyneellä kaudella Vannula pelasi HPS:n riveissä Naisten Ykköstä. Aiemmin hän on edustanut FC Hongan B-tyttöjä TBSM-sarjassa.

– Todella siistiä päästä näin hienoon seuraan ja jatkaa omiin tavoitteisiini pyrkimistä hyvän seuran tukemana! Treenit ovat lähteneet erittäin hyvin liikkeelle. Jokaisissa treeneissä näkyy tavoitteellisuus ja halu tehdä asiat täysillä. Tämä antaa motivaatiota myös itselleni, pohtii Inna Vannula.

Tervetuloa Tikkurilaan Inna!