Paulo on valmentanut kaksi viimeisintä kautta 2017-2019 Tikkurilan Palloseurassa, joiden aikana hänen arvostuksensa on noussut kohisten.

Viime kaudella Paulo toimi myös Naisten Liigajoukkueen valmennustiimissä. Lisäksi Paulo on valmentanut P09 joukkuetta, ja on johdattanut joukkueen ikäluokan yhdeksi koko valtakunnan kovimmista. Voidaankin todeta, että valmentajana Paulo on erinomainen ja kiistatta koko seuran kyvykkäimmistä.

Viime kaudella 6/2019 Paulo otti valmennustehtävien lisäksi vielä valmennuspäällikön tehtävät hoitaakseen. Pasi Pihamaa keskittyi loppukaudella Smartfootball:iin ja miesten edustusjoukkueen päävalmentajan tehtäviin. Lyhyessä ajassa Paulo sai konkreettisen paljon hyvää aikaiseksi. Paulo organisoi poikajoukkueiden toimintaa käymällä jatkuvaa keskustelua valmentajien kanssa. Varsinkin haastejoukkueissa on saatu joukkueyhdistelyillä asiat toimimaan valmennuksellisestikin. Paulon positiivinen asenne seuran kehittymisnäkymiin luo uskoa tulevaan.

Valmennuspäällikön tehtävien lisäksi Paulo valmentaa kaudella 2019-2020 P09 ja P10 joukkueita.


Poikien Valmennuspäällikkö U9-U14
Paulo Pimentel
paulo.pimentel(a)tips.fi
040-1890109

 

Tulevaisuuden tähdet 2024 -ohjelma

Tulevaisuuden tähdet 2024! Tyttöjoukkueet huomio! Ilmoittautuminen on auki Tulevaisuuden Tähdet 2024 -ohjelmaan! Tulevaisuuden tähdet -ohjelman kautta junioripelaajille halutaan tarjota esikuvia, yhteisö ja mahdollisuus tulla osaksi

Lue lisää »

Uusi puheenjohtaja

Tikkurilan Palloseuralle on valittu uusi puheenjohtaja Tikkurilan Palloseuran kevätkokous pidettiin 19.3.2024. Kokouksessa äänestettiin uusi hallituksen puheenjohtaja, sillä aikaisempi puheenjohtaja Petteri Lehtinen vastaanotti työn ulkomailta, eikä

Lue lisää »

Kesän 2024 futisleirit

Kesän 2024 futisleirit Tikkurilan Palloseura järjestää kesällä 2024 kolme eri jalkapalloleiriä. Ilmoittautuminen on nyt auki! Kesän KUUMIN jalkapalloleiri 2011-2016 syntyneille pojille ja tytöille Ajankohta: 3.-7.6.2024

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​