Sunnuntaina Tikkurilassa panoksena Naisten liigan pronssimitalit

Sunnuntaina Tikkurilassa panoksena Naisten liigan pronssimitalit

 

TiPS-Åland United Tikkurilan urheilupuistossa sunnuntaina 20.10. klo 14.00

 

Naisten liigan päätöskierroksen ehdottomasti tärkein peli pelataan tulevana sunnuntaina Tikkurilassa. Tikkurilan urheilupuiston tekonurmella klo 14.00 alkavassa ottelussa TiPS-Åland United ratkaistaan tämänvuotisen Naisten liigan pronssimitalisti. Kotivoitolla TiPS ottaa pronssia, tasapeli tai vierasjoukkueen voitto merkitsevät kolmossijan karkaamista ahvenanmaalaisille.

– Kauden viimeinen peli, panoksena mitali. Ei voisi parempaa peliä loppuun toivoa. Saamme vastaamme erinomaisen pelin viime kierroksella pelanneen Åland Unitedin, joka kaatoi HJK:n kotonaan. Ålandilla on koko syyskausi sarjasta mennyt vahvasti ja joukkue on nostanut itsensä ansaitusti mitalitaisteluun mukaan, pohtii TiPS-päävalmentaja Petteri Kaijasilta päätöskierroksen jännitysnäytelmän alla.

TiPS ei ole kertaakaan aiemmin seurahistoriansa aikaan päässyt taistelemaan aikuisten pääsarjatason mitalista. Tätä ottelua ei siis kannata missata. TiPS toivoo runsaslukuisesta kotiyleisöstä kahdettatoista pelaajaa, joka tuo tikkurilalaisille sen voittoon tarvittavan lisälatauksen.

– Tulemme varmasti näkemään hienon ottelun Tikkurilassa. Toinen joukkueista saa mitalit kaulaansa. Kauden päätöksessä saamme mahdollisuuden pelata seuran historian ensimmäisestä mitalista, joten taistelua ja taitoa ei kentältä tule puuttumaan, toteaa Kaijasilta ja toivottaa samalla koko vantaalaisen jalkapalloyleisön mukaan kannustamaan TiPS pronssille.

 

Tervetuloa kannustamaan TiPS pronssille! Sunnuntaina seuravaatetta päälle ja ääntä katsomoon.

Otteluliput 5 eur, alle 18-vuotiaat ilmaiseksi sisään.

Sääntömääräinen kevätkokous

TIKKURILAN PALLOSEURA ry SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS Tikkurilan Palloseuran kevätkokous pidetään maanantaina 15.6.2020 klo 18 Peltolan koulu, Lummetie 27, 01300 Vantaa Asiat: sääntömääräiset asiat, uuden tekonurmen hankintaprosessin

Lue lisää »

Haemme ohjaajia Jokiniemen iltapäiväkerhoon

Iltapäiväkerho on tarkoitettu 1.-2.-vuosiluokan oppilaille ja toimintaa on jokaisena koulupäivänä maanantaista perjantaihin klo 12-17.00. Työt aloitetaan iltapäiväkerhossa 10.8.2020. Iltapäiväkerho-ohjaajan päivittäisen ohjauksen ja lasten huolenpidon lisäksi

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA
AUKI

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!

Tuotteita ennakkomyynti hintaan!