TiPS tulee palkitsemaan joka kuukausi toimihenkilön, joka ansaitsee kiitosta aktiivisesta työstään seurassa.

Kuukauden toimihenkilö – Arto Martikainen 

Arto Martikainen toimii joukkueenjohtajana Naisten Liigajoukkueessa. Joukkueiden asioiden hoitamisen lisäksi Arto on osallistunut erittäin aktiivisesti ottelutapahtumien järjestämiseen sekä seuran yritysmyynnin kehittämiseen. Arton tekemisestä paistaa aito halu kehittää seuran edustusjoukkueen ja huippupelaajien pitkäjänteistä toimintaa, mikä luo seuralle ja pelaajille hyvät edellytykset tuleville kausille.

Kuukauden toimihenkilö palkitaan Zillan lahjakortilla.

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​