TiPS Hakunilan P12-13 joukkue etsii valmentajaa

TiPS Hakunilan P12-13 joukkue on perustettu keväällä 2019. Joukkue harjoittelee kaksi kertaa viikossa, maanantaisin ja perjantaisin Hakunilan tekonurmikentällä.

Odotamme valmentajalta positiivista, motivoivaa ja energistä otetta ja ilmapiirin luontia. Valmentajaksi sopii esimerkiksi valmennuksesta kiinnostunut pelaajataustan omaava tai jo valmentajakokemusta omaava henkilö.

Seura tarjoaa kehittävän työympäristön, hyvät olosuhteet, säännöllisen koulutuksen sekä tuen seuran toimesta. TiPS Hakunilan joukkueet toimivat tiiviissä yhteistyössä, jossa on kiva valmentaa. Maksamme myös korvauksen valmentamisesta.

Tikkurilan Palloseura (TiPS) on suomen suurimpia jalkapallon erikoisseuroja. TiPS on Itä-Vantaalla Tikkurilan, Hakunilan, Kartanonkosken ja Leinelän alueella toimiva erityisesti jalkapalloon erikoistunut urheiluseura. Tuttu ja turvallinen kasvuympäristö luo jokaiselle mahdollisuuden kehittyä omasta
lähtökohdastaan omalle huipulle.

Ota rohkeasti yhteyttä ja kysy lisää!

Emma Järvinen
emma.jarvinen@tips.fi
+358504703227
www.tips.fi

Sääntömääräinen kevätkokous

TIKKURILAN PALLOSEURA ry SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS Tikkurilan Palloseuran kevätkokous pidetään maanantaina 15.6.2020 klo 18 Peltolan koulu, Lummetie 27, 01300 Vantaa Asiat: sääntömääräiset asiat, uuden tekonurmen hankintaprosessin

Lue lisää »

Haemme ohjaajia Jokiniemen iltapäiväkerhoon

Iltapäiväkerho on tarkoitettu 1.-2.-vuosiluokan oppilaille ja toimintaa on jokaisena koulupäivänä maanantaista perjantaihin klo 12-17.00. Työt aloitetaan iltapäiväkerhossa 10.8.2020. Iltapäiväkerho-ohjaajan päivittäisen ohjauksen ja lasten huolenpidon lisäksi

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA
AUKI

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!

Tuotteita ennakkomyynti hintaan!