TiPS Hakunilan P12-13 joukkue on perustettu keväällä 2019. Joukkue harjoittelee kaksi kertaa viikossa, maanantaisin ja perjantaisin Hakunilan tekonurmikentällä.

Odotamme valmentajalta positiivista, motivoivaa ja energistä otetta ja ilmapiirin luontia. Valmentajaksi sopii esimerkiksi valmennuksesta kiinnostunut pelaajataustan omaava tai jo valmentajakokemusta omaava henkilö.

Seura tarjoaa kehittävän työympäristön, hyvät olosuhteet, säännöllisen koulutuksen sekä tuen seuran toimesta. TiPS Hakunilan joukkueet toimivat tiiviissä yhteistyössä, jossa on kiva valmentaa. Maksamme myös korvauksen valmentamisesta.

Tikkurilan Palloseura (TiPS) on suomen suurimpia jalkapallon erikoisseuroja. TiPS on Itä-Vantaalla Tikkurilan, Hakunilan, Kartanonkosken ja Leinelän alueella toimiva erityisesti jalkapalloon erikoistunut urheiluseura. Tuttu ja turvallinen kasvuympäristö luo jokaiselle mahdollisuuden kehittyä omasta
lähtökohdastaan omalle huipulle.

Ota rohkeasti yhteyttä ja kysy lisää!

Emma Järvinen
emma.jarvinen@tips.fi
+358504703227
www.tips.fi

Jalkapallopäivä

Hyvää Jalkapallopäivää 2024! Hyvää Jalkapallopäivää! Tänään 12.6.2024 vietetään Jalkapallopäivää. Päivän tavoitteena on levittää pelin ilosanomaa koko maassa! Jalkapallopäivä on suomalaisen jalkapalloilun suuri yhteinen juhlapäivä! Myös me tipsiläiset olemme

Lue lisää »

Viikon 22 kooste / 2024

Viikon 22 kooste Nyt alkoi kesäloma! Koulujen lukukausi päättyi ja monilla oli aihetta juhlaan valmistumisen merkeissä. Onnea kaikille valmistuneille! Muutamia nostoja peleistä tältä viikolta: –

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​