Tikkurilan Palloseura, Puotinkylän Valtti ja Pallo-Pojat Juniorit ovat sopineet tyttöjen B-ikäluokan yhteistyöstä.

Sopimus koskee vuoden 2019 kaikkia B-tyttöjen sarjapaikkoja (TBSM-karsinta, 2xYkkönen sekä Kolmonen). Yhteistyö mahdollistaa pelaajille oman tason mukaista haasteellista toimintaa riippumatta seuran sarjapaikasta. Yhteistyön tavoite on lyhyellä tähtäimellä menestyä tulevissa sarjoissa ja pitkällä tähtäimellä tarjota seurojen tyttöpelaajille innostavaa polkua jokaisen pelaajan omalle huipulle aina Naisten liigaan asti. Seurakolmikon noin 3500 pelipassipelaajaa luo hyvän alustan, jolle rakentaa pääkaupukiseudun parasta jalkapalloa.

Lisätietoa:

Valmennuspäällikkö Pasi Pihamaa pasi.pihamaa(a)tips.fi 0409010471

 

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​