Juha Kiviharjusta U5-U8 valmennuspäällikkö

Juha Kiviharju on nimetty ikäluokkien U5-U8 valmennuspäälliköksi. Juha (LAT, C+ Lasten valmennukseen erikoistuminen, SPL B) on aikaisemmin toiminut päätoimisena valmentajana seuran lapsivaiheen jalkapallojoukkueissa. U5-U8 valmennuspäällikön tehtävät ovat osa seuran uutta toimintalinjaa, ja tulevaa strategiaa. Työtehtävät alkavat 1.11.2o18.


TiPS on laatuseura kaikilla mittareilla, niin yksilö- kuin joukkuetasollakin. Suuri harrastajamäärämme, osaamisemme ja sidosryhmäsuhteemme tekevät meistä vaikutusvaltaisen jalkapalloseuran. Yhdistämme eri lähtökohdista tulevia ihmisiä; pelaajia ja toimihenkilöitä.


Toimivat valmennus- ja koulutusohjelmat varmistavat tasavertaiset mahdollisuudet jokaiselle osallistua, kehittyä, harrastaa sekä kilpailla.
Tuttu ja turvallinen kasvuympäristö luo jokaiselle mahdollisuuden kehittyä omasta lähtökohdastaan omalle huipulle.