TiPS Akatemian Avoimet harjoitukset lokakuussa

Tikkurilan Palloseuran Avoimet harjoitukset toteutetaan kaikkien ikäluokkien osalta lokakuussa. Avoimien harjoitusten joukkuekohtaiset aikataulut päivitetään lähiaikoina. Tarkempia lisätietoja voit tiedustella suoraan joukkueelta (alla yhteystiedot).

TiPS Akatemian toiminta on tavoitteellista kilpatoimintaa ja toiminta on tarkoitettu tavoitteellisille kilpapelaajille. Akatemian valmennuksesta vastaa seuran valmennuspäällikkö Pasi Pihamaa. Valmentajat ovat seuran valitsemia koulutettuja ja palkattuja ammattivalmentajia.

Akatemiajoukkueet aloittavat toiminnan marraskuussa. Akatemiajoukkueet harjoittelevat ja pelaavat yhtenäisen valmennuslinjauksen mukaisesti. Pelaajien kehittymistä seurataan säännöllisesti kauden aikana mm. testeillä, ja Akatemiajoukkueet tekevät tiivistä yhteistyötä TiPS Vihreän kanssa.

Huom. haastejoukkueet toimivat tiiviissä yhteistyössä ikäluokan akatemiajoukkueiden kanssa, ja pelaajien liikkuminen on säännöllistä joukkueiden välillä.

  • Uusi pelaaja, olethan yhteydessä joukkueeseen ennen saapumistasi avoimiin harjoituksiin.
  • Avoimet harjoitukset toteutetaan TiPS-ikäluokkaharjoitusten yhteydessä. Varatkaa aikaa ennen ja jälkeen keskusteluille yms.
  • Avoimet harjoitukset sisältävät harjoituksia ja pelaajakeskusteluita
  • Avoimia harjoituksia on noin 2-4/ krt/ ikäluokka.
  • Jokainen uusi pelaaja otetaan seuraan ja ohjataan ikäluokan tasonmukaiseen ryhmään.
Valmennuspäällikkö Pasi Pihamaa pasi.pihamaa(a)tips.fi 0409010471

Joukkueiden yhteyshenkilöt:

T04 / U14 Valmennuspäällikkö Pasi Pihamaa pasi.pihamaa(a)tips.fi 0409010471
Joukkueenjohtaja Arto Saarelainen 0304-tytot(a)tips.fi 0505020131
P04 / U14 Valmennuspäällikkö Pasi Pihamaa pasi.pihamaa(a)tips.fi  0409010471
Joukkueenjohtaja Niina Wuokko 04-pojat(a)tips.fi 0405023114
P05 / U13 Vastuuvalmentaja, Akatemia Mikko Outila mikkouto(a)icloud.com 0442399323
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Jari Paski tips.p05(a)gmail.com 0505726476
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson tips.p05haaste(a)gmail.com 0407667862
T05 / U13 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Marika Tyry tips.t05(a)gmail.com 0405648703
P06 / U12 Vastuuvalmentaja, Akatemia Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Vastuuvalmentaja, Vihreä Teemu Hermunen teemu.hermunen(a)luukku.com
Joukkueenjohtaja, Akatemia Juhana Mikkola juhanahm.jhm(a)gmail.com 0400743228
Joukkueenjohtaja, Vihreä Markku Lanki markku.lanki1(a)luukku.com 0408424078
T06 / U12 Vastuuvalmentaja Tomi Eriksson teriksson1008(a)gmail.com 0415313730
Joukkueenjohtaja Lotta Nyman jojo.taikatytot(a)gmail.com 0440443304
P07 / U11 Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Kim Kuusisto kim.kuusisto(a)tips.fi 0405509851
Joukkueenjohtaja p07akatemia(a)tips.fi; p07vihrea(a)tips.fi
T07 / U11 Joukkueenjohtaja Minna-Maari Harmaala minna-maari.harmaala(a)haaga-helia.fi 0505475947
P08 / U10 Vastuuvalmentaja, Akatemia Juuso Oilinki oilinki(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja, Akatemia Kaisa Aalto kaisla.aalto(a)gmail.com 0401790831
Joukkueenjohtaja, Vihreä 08-pojat(a)tips.fi
T08 / U10 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T08 Hakunila / U10 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen timo.lappalainen(a)nordhaven.com 0405032139
Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.karoliina.jarvinen(a)gmail.com 0404189338
P09 / U9 Vastuuvalmentaja Unto Virkkala unto.virkkala(a)gmail.com 0404188534
T09 / U9 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T09 Hakunila / U9 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen timo.lappalainen(a)nordhaven.com 0405032139
Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.karoliina.jarvinen(a)gmail.com 0404189338
P10 / U8 Vastuuvalmentaja Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Joukkueenjohtaja Mari Salo tips.p10(a)gmail.com
P10 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
T10 / U8 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T10 Hakunila / U8 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.karoliina.jarvinen(a)gmail.com 0404189338
P11 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja Katja Tuomi p11(a)tips.fi 0447820363
P11 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
T11 / U7 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
T11 Hakunila / U7 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.karoliina.jarvinen(a)gmail.com 0404189338