TiPS järjestää infotilaisuuden 13.8.2018 seuran valmentajille, joukkueeenjohtajille ja taloudenhoitajille

Seura julkaisee infotilaisuudessa mm. uusia linjauksia toimintaan ja valmennukseen. Tilaisuus toimii jatkona seuramme viime syksynä uudistettuun toimintamalliin.


Ohjelma:

  • Tulevan kauden 2018-2019 info
  • Joukkueen toimintasuunnitelma
  • Seuran uusi toimintalinja
  • Toiminta ikäluokittain (valmennuksellisesti)
  • Seuran uusi valmennuslinja
  • Kausisuunnitelmat

 

 

RMK-Auto Cup

RMK-Auto Cup Tikkurilan Palloseuran T2016-2017 -joukkue järjestää RMK-Auto Cup -turnauksen lauantaina 24.8.2024 Hakunilan urheilupuistossa. Mukaan ovat tervetulleita kaikki ikäluokkien 2016-2017 tyttöjoukkueet. Peliaika 1 x 20 min

Lue lisää »

Valmentajaesittely Antti-Ville Seppä

Valmentajaesittely: Antti-Ville Seppä Nimi: Antti-Ville ”Ave” Seppä Joukkueet: Miesten edustusjoukkue, B-pojat, P2013 Kilpajoukkue Tausta ja valmentajan ura TiPSissä: ”Olen pelannut yhtä juniorivuotta lukuunottamatta koko ikäni

Lue lisää »

Green Line Bus yhteistyökumppaniksi

TiPS aloittaa yhteistyön Green Linen kanssa kanssa! Tikkurilan palloseura ja Green Line Bus ovat solmineet yhteistyösopimuksen. Kaudella 2024-2025 TiPSin joukkueet tulevat pääsääntöisesti matkustamaan Green Linen

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​