TiPS Naisten kauden alkuun vajaat kaksi viikkoa

TiPS Naisten valmistautuminen Naisten liigaan alkaa olla viimeistä silausta vaille tehty. Kuluvana viikonloppuna pelattiin kaksi ottelua.

Lauantaina 17.3. naisten liigajoukkueen 00- ja 01-syntyneet pelaajat olivat vahvistamassa TiPS/VJS YJ:tä B-tyttöjen SM-karsinnan viimeisellä kierroksella TPS/KaaPo YJ:ä vastaan.

TiPS/VJS YJ oli pelissä väkevä, ja ottelu päättyikin vantaalaisten 4-0 voittoon. Maalit Jenna Topra x 3 ja Oona Siren.  Voitto takasi joukkueelle karsintalohkon 6. sijan ja siten jatkokarsintapaikan. Jatkokarsinnassa kohdataan Pallokissat. Panoksena on paikka tämän kauden B-tyttöjen SM-sarjassa.

Sunnuntaina 18.3. liigajoukkue pelasi viimeisen harjoituspelinsä ennen kauden alkua. Vastaan asettui alkavalla kaudella B-poikien 1. divaria pelaava Peli-Karhujen B-pojat. Pojat olivat vahvempia luvuin 2-5. TiPS:in maalintekijät olivat Emmi Siren ja Jenna Topra.

Kauden alkuun on nyt vajaat kaksi viikkoa. Viimeistely tapahtuu harjoituskentillä Tikkurilassa ja Myyrmäessä. Neljä joukkueemme pelaajaa osallistuu vielä ennen kauden alkua TU17-maajoukkueen kanssa Ranskassa pelattavaan EM-jatkokarsintaturnaukseen.

TiPS – Åland United pe 30.3. klo 13.00. Nähdään Tiksissä!KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA
AUKI

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!

Tuotteita ennakkomyynti hintaan!