TiPS Naisten valmistautuminen Naisten liigaan alkaa olla viimeistä silausta vaille tehty. Kuluvana viikonloppuna pelattiin kaksi ottelua.

Lauantaina 17.3. naisten liigajoukkueen 00- ja 01-syntyneet pelaajat olivat vahvistamassa TiPS/VJS YJ:tä B-tyttöjen SM-karsinnan viimeisellä kierroksella TPS/KaaPo YJ:ä vastaan.

TiPS/VJS YJ oli pelissä väkevä, ja ottelu päättyikin vantaalaisten 4-0 voittoon. Maalit Jenna Topra x 3 ja Oona Siren.  Voitto takasi joukkueelle karsintalohkon 6. sijan ja siten jatkokarsintapaikan. Jatkokarsinnassa kohdataan Pallokissat. Panoksena on paikka tämän kauden B-tyttöjen SM-sarjassa.

Sunnuntaina 18.3. liigajoukkue pelasi viimeisen harjoituspelinsä ennen kauden alkua. Vastaan asettui alkavalla kaudella B-poikien 1. divaria pelaava Peli-Karhujen B-pojat. Pojat olivat vahvempia luvuin 2-5. TiPS:in maalintekijät olivat Emmi Siren ja Jenna Topra.

Kauden alkuun on nyt vajaat kaksi viikkoa. Viimeistely tapahtuu harjoituskentillä Tikkurilassa ja Myyrmäessä. Neljä joukkueemme pelaajaa osallistuu vielä ennen kauden alkua TU17-maajoukkueen kanssa Ranskassa pelattavaan EM-jatkokarsintaturnaukseen.

TiPS – Åland United pe 30.3. klo 13.00. Nähdään Tiksissä!

Valmentajaa TU12/TU13 joukkueeseen

Haemme apuvalmentajaa U12/U13 tyttöjen joukkueeseen. Joukkue harjoittelee neljästi viikossa Tikkurilan urheilupuistossa ja joukkueessa toimii vastuuvalmentajana pitkään seurassa ja ryhmässä toiminut Katri Toivonen. Ryhmään haetaan apuvalmentajaa,

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​