TiPS Seminaari toimii aloituksena syksyllä käynnistyvään seuramme uuteen toimintamalliin. Tulevan TiPS Akatemian toiminnan on tarkoitus tukea tavoitteellisten pelaajien kehittymistä huipulle ja vierailijat puhuvat omasta näkökulmastaan – miten laadukas, suunniteltu seuran valmennus tukee huipulle pääsemisessä. Varmistaneet puhujat: Erkka V. Lehtola, Jarmo Matikainen, Marko Saloranta, Hannu Tihinen. Paikka on Tikkurilan lukion auditorio ja paikalle mahtuu ainoastaan 300 innokasta.

Juontajana Ville Klinga

RMK-Auto Cup

RMK-Auto Cup Tikkurilan Palloseuran T2016-2017 -joukkue järjestää RMK-Auto Cup -turnauksen lauantaina 24.8.2024 Hakunilan urheilupuistossa. Mukaan ovat tervetulleita kaikki ikäluokkien 2016-2017 tyttöjoukkueet. Peliaika 1 x 20 min

Lue lisää »

Valmentajaesittely Antti-Ville Seppä

Valmentajaesittely: Antti-Ville Seppä Nimi: Antti-Ville ”Ave” Seppä Joukkueet: Miesten edustusjoukkue, B-pojat, P2013 Kilpajoukkue Tausta ja valmentajan ura TiPSissä: ”Olen pelannut yhtä juniorivuotta lukuunottamatta koko ikäni

Lue lisää »

Green Line Bus yhteistyökumppaniksi

TiPS aloittaa yhteistyön Green Linen kanssa kanssa! Tikkurilan palloseura ja Green Line Bus ovat solmineet yhteistyösopimuksen. Kaudella 2024-2025 TiPSin joukkueet tulevat pääsääntöisesti matkustamaan Green Linen

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​