Kurssin ohjelma:

  • 16.45 -17.00 Aloitus(Tikkurilan UP, pukukopit)
  • 17-18 Harjoituksen seuraaminen (Tikkurilan UP, isotekis)
  • 18-20 Kurssin teoria (TiPS:n toimisto, Leinikkitie 20)
  • 20-21.30 Käytännön harjoitukset, kurssilaiset malliryhmänä(Tikkurilan Up, hiekka)

Paikkana Tikkurilan UP ja Seuran toimisto. Malliryhmänä P10 ja kurssilaiset käytännön osiossa.


Kurssi on Palloliiton valmentajakoulutusjärjestelmän ensimmäinen askel. Se tarjoaa perustietoa lasten ja nuorten ohjaamisesta. Kurssi on suunnattu erityisesti lasten ja nuorten ohjaustoimintaa aloitteleville henkilöille, kaikille valmennuksesta tai lasten harjoittelusta kiinnostuneille sekä seurassa toimiville valmentajille ja leirillä toimille ohjaajille. Kaikilla TiPS:n valmentajilla pitää olla vähintään E-taso käytynä.


Kouluttajana toimii seuran valmennuspäällikkö Pasi Hyyhö.


HUOM! Varaa itsellesi harjoitusvarustus käytännön harjoitusta varten, kun kurssilaiset toimivat malliryhmänä.

Ilmoittautumiset tapahtuu ao.linkin kautta ma 8.5.2017 mennessä.

https://www.ilmarix.fi/tietoverkko/isoilmari2.nsf/ilmoittautuminens?openform&s=n&id=2D6F85FB39563ABEC22580F700357832


Lisätietoa antaa tarvittaessa:

Pasi Hyyhö

Valmennuspäällikkö

Tikkurilan Palloseura

Leinikkitie 20, 01350 Vantaa

Tel: + 358400519511

email: pasi.hyyho@tips.fi

www.tikkurilanpalloseura.fi

Tulevaisuuden tähdet 2024 -ohjelma

Tulevaisuuden tähdet 2024! Tyttöjoukkueet huomio! Ilmoittautuminen on auki Tulevaisuuden Tähdet 2024 -ohjelmaan! Tulevaisuuden tähdet -ohjelman kautta junioripelaajille halutaan tarjota esikuvia, yhteisö ja mahdollisuus tulla osaksi

Lue lisää »

Uusi puheenjohtaja

Tikkurilan Palloseuralle on valittu uusi puheenjohtaja Tikkurilan Palloseuran kevätkokous pidettiin 19.3.2024. Kokouksessa äänestettiin uusi hallituksen puheenjohtaja, sillä aikaisempi puheenjohtaja Petteri Lehtinen vastaanotti työn ulkomailta, eikä

Lue lisää »

Kesän 2024 futisleirit

Kesän 2024 futisleirit Tikkurilan Palloseura järjestää kesällä 2024 kolme eri jalkapalloleiriä. Ilmoittautuminen on nyt auki! Kesän KUUMIN jalkapalloleiri 2011-2016 syntyneille pojille ja tytöille Ajankohta: 3.-7.6.2024

Lue lisää »KAUSIKORTIT
MYYNNISSÄ!

Tule mukaan tukemaan suomalaisen jalkapalloilun tulevia lupauksia, nauti jäseneduista ja saa ilmainen sisäänpääsy edustusjoukkueiden otteluihin. Kausikortista 10€ junioritoimintaan!

Tule mukaan!

TIKKURILAN PALLOSEURA

JALKAPALLOA VIHREÄLLÄ SYKKEELLÄ!

FANIKAUPPA

Tue seuraa ja pukeudu tyylikkäästi!​