blockimage

Tutustu TiPS:n joukkueisiin

TiPS:n joukkuetoiminta kattaa miesten ja naisten edustusjoukkueet, poikien ja tyttöjen joukkueet sekä taitokoulut.

Miesten joukkueet

Miesten joukkueet

Naisten joukkueet

Naisten joukkueet

Poikien joukkueet

Poikien joukkueet

Tyttöjen joukkueet

Tyttöjen joukkueet

Muut ryhmät

Muut ryhmät

Joukkueiden yhteystiedot

Joukkue (linkki) Toimenkuva Nimi Sähköposti Puhelin
Miehet Vastuuvalmentaja Antti-Ville Seppä anttiville.seppa(a)windowslive.com 0504917020
Joukkueenjohtaja Jukka Hietamies jukka.hietamies(a)hotmail.com 0504110200
Naiset Vastuuvalmentaja Petteri Kaijasilta petteri.kaijasilta(a)gmail.com 0400418156
Joukkueenjohtaja Arto Martikainen arto.martikainen(a)tips.fi 0503146307
N2 Joukkueenjohtaja Erja Hakku erjahakku(a)hotmail.com 0505530866
Joukkueenjohtaja Maarit Rautio maaritrautio(a)gmail.com 0405890650
TiPSAkat Joukkueenjohtaja Anne Roos annemaria.roos(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja Carita Loukiainen carita.loukiainen(a)iki.fi
B1 / U17 Vastuuvalmentaja Jari Hyttinen jari.hyttinen(a)porvoo.fi 0400507408
Joukkueenjohtaja Sami Tammi tipsb1edustus(a)gmail.com 0407745182
B2-B3 / U17 Vastuuvalmentaja, B2 Janne Pylvänen janne_pylvanen(a)hotmail.com 0442866169
Vastuuvalmentaja, B3 Jarno Dahllund jarno.dahllund(a)gmail.com 0500825885
Joukkueenjohtaja Mira Putkonen tips.b2b3(a)gmail.com 0505645525
TB1 / U18 Vastuuvalmentaja Jukka Lappalainen jukka.lappalainen(a)hyvinkaa.fi 0415075606
TB2 / U18 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Jari Rautio tips.bt2(a)gmail.com
P03 / U15 Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
Joukkueenjohtaja, Akatemia Jarkko Enden tipsp03kilpa(a)gmail.com 0503645381
T03-T04 / U15-U14 Vastuuvalmentaja Jarmo Minkkinen jarmo.minkkinen(a)hotmail.com 0405161114
Joukkueenjohtaja Arto Saarelainen 0304-tytot(a)tips.fi 0505020131
P04 / U14 Vastuuvalmentaja Umid Dibachy umid.aifk(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja Niina Wuokko 04-pojat(a)tips.fi 0405023114
P05 / U13 Vastuuvalmentaja, Akatemia Mikko Outila mikkouto(a)icloud.com 0442399323
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
Joukkueenjohtaja, Akatemia Jari Paski tips.p05(a)gmail.com 0505726476
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson tips.p05haaste(a)gmail.com 0407667862
T05 / U13 Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
Joukkueenjohtaja Marika Tyry tips.t05(a)gmail.com 0405648703
P06 / U12 Vastuuvalmentaja, Akatemia Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Vastuuvalmentaja, Vihreä Teemu Hermunen teemu.hermunen(a)luukku.com
Joukkueenjohtaja Juhana Mikkola juhanahm.jhm(a)gmail.com 0400743228
T06 / U12 Vastuuvalmentaja Tomi Eriksson teriksson1008(a)gmail.com 0415313730
Joukkueenjohtaja Lotta Nyman jojo.taikatytot(a)gmail.com 0440443304
P07 / U11 Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Kim Kuusisto kim.kuusisto(a)tips.fi 0405509851
Joukkueenjohtaja Mia Huppunen p07akatemia(a)tips.fi; p07vihrea(a)tips.fi 0503586184
T07 / U11 Joukkueenjohtaja Minna-Maari Harmaala minna-maari.harmaala(a)haaga-helia.fi 0505475947
P08 / U10 Vastuuvalmentaja, Akatemia Juuso Oilinki oilinki(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja, Akatemia Kaisa Aalto kaisla.aalto(a)gmail.com 0401790831
Joukkueenjohtaja, Vihreä Henrik Westerberg 08-pojat(a)tips.fi
T08-T10 / U10-U8 Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
T08-T09 Hakunila / U10-U9 Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen timo.lappalainen(a)pca.fi 0405032139
P09 / U9 Vastuuvalmentaja Unto Virkkala unto.virkkala(a)gmail.com 0404188534
P10 / U8 Vastuuvalmentaja Nour Eddine Benlamine benlaminen(a)gmail.com 0449580102
Joukkueenjohtaja Mari Salo
P10-P11 Hakunila / U8-U7 Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
P11 / U7 Valmentaja / aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
Joukkueenjohtaja Katja Tuomi p11(a)tips.fi 0500812161
T11-T13 / U7-U5 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P12 / U6 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
P12-P13 Hakunila / U6-U5 Vastuuvalmentaja Emma Järvinen emma.karoliina.jarvinen(a)gmail.com
P13 / U5 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
 

Yhteistyökumppanit

Vantaan Energia
Aktia
Suomen Palloliitto
Sami Hyypiä Academy
Macro Sportswear TIPS