blockimage

Tutustu TiPS:n joukkueisiin

TiPS:n joukkuetoiminta kattaa miesten ja naisten edustusjoukkueet, poikien ja tyttöjen joukkueet sekä taitokoulut.

Miesten joukkueet

Miesten joukkueet

Naisten joukkueet

Naisten joukkueet

Poikien joukkueet

Poikien joukkueet

Tyttöjen joukkueet

Tyttöjen joukkueet

Muut ryhmät

Muut ryhmät

Joukkueiden yhteystiedot

 
Joukkue (linkki) Toimenkuva Nimi Sähköposti Puhelin
Miehet Joukkueenjohtaja Jukka Hietamies jukka.hietamies(a)hotmail.com 0504110200
Vastuuvalmentaja Antti-Ville Seppä 0504917020
Naiset Joukkueenjohtaja Arto Martikainen arto.martikainen(a)vantaa.fi 0503146307
Vastuuvalmentaja Petteri Kaijasilta petteri.kaijasilta(a)gmail.com 0400418156
N2 Joukkueenjohtaja Maarit Rautio maaritrautio(a)gmail.com 0405890650
Joukkueenjohtaja Erja Hakku erjahakku(a)hotmail.com 0505530866
TiPSAkat Joukkueenjohtaja Sarianne Savola sarianne.savola(a)gmail.com
U17 / B1 Joukkueenjohtaja Sami Tammi tipsb1edustus(a)gmail.com 0407745182
Vastuuvalmentaja Jari Hyttinen jari.hyttinen(a)porvoo.fi 0400507408
U17 / B2-B3 Joukkueenjohtaja Mira Putkonen tips.b2b3(a)gmail.com 0505645525
Vastuuvalmentaja, B2 Adriano adi30.adriano(a)gmail.com 0449804612
Vastuuvalmentaja, B3 Jarno Dahllund jarno.dahllund(a)gmail.com 0500825885
U17 / BT1 Joukkueenjohtaja
Vastuuvalmentaja Jukka Lappalainen jukka.lappalainen(a)hyvinkaa.fi 0415075606
U17 / BT2 Joukkueenjohtaja Jari Rautio tips.bt2(a)gmail.com
Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
U15 / P03 Joukkueenjohtaja, Akatemia Jarkko Enden tipsp03kilpa(a)gmail.com 0503645381
Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
U15-U14 / T03-T04 Joukkueenjohtaja Arto Saarelainen 0304-tytot(a)tips.fi 0505020131
Vastuuvalmentaja Jarmo Minkkinen jarmo.minkkinen(a)hotmail.com 0405161114
U14 / P04 Joukkueenjohtaja Henrik Westerberg 04-pojat(a)tips.fi
Vastuuvalmentaja Umid Dibachy umid.aifk(a)gmail.com 0469357541
U13 / P05 Joukkueenjohtaja, Akatemia Jari Paski tips.p05(a)gmail.com
Joukkueenjohtaja, Vihreä Aake Andersson tips.p05haaste(a)gmail.com 0407667862
Vastuuvalmentaja, Akatemia Mikko Outila 0442399323
Vastuuvalmentaja, Vihreä Rami Pellinen rami.pellinen(a)gmail.com 0503467477
U13 / T05 Joukkueenjohtaja Marika Tyry tips.t05(a)gmail.com 0405648703
Vastuuvalmentaja Jere Roos jeretr(a)gmail.com 0400541498
U12 / P06 Joukkueenjohtaja Juhana Mikkola juhanahm.jhm(a)gmail.com 0400743228
Vastuuvalmentaja, Akatemia
Vastuuvalmentaja, Vihreä Teemu Hermunen teemu.hermunen(a)luukku.com
U12 / T06 Joukkueenjohtaja Lotta Nyman jojo.taikatytot(a)gmail.com 0440443304
Vastuuvalmentaja Tomi Eriksson teriksson1008(a)gmail.com 0415313730
U11 / P07 Joukkueenjohtaja Mia Huppunen huppunen(a)hotmail.com 0503586184
Vastuuvalmentaja, Akatemia Paulo Pimentel paulo.pimentel40(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Kim Kuusisto kim.kuusisto(a)tips.fi 0405509851
U11 / T07 Joukkueenjohtaja Minna-Maari Harmaala minna-maari.harmaala(a)haaga-helia.fi 0505475947
U10 / P08 Joukkueenjohtaja, Akatemia Kaisa Aalto kaisla.aalto(a)gmail.com 0401790831
Joukkueenjohtaja, Vihreä Henrik Westerberg 08-pojat(a)tips.fi
Uudet pelaajat Jani Lunnas 08-pojat(a)tips.fi 0405118315
Vastuuvalmentaja, Akatemia Juuso Oilinki oilinki(a)hotmail.com
Vastuuvalmentaja, Vihreä Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
U10-U8 / T08-T10 Joukkueenjohtaja Antti Tuomainen tuomainena(a)gmail.com 0500812161
Vastuuvalmentaja Tommi Latosaari tommi.latosaari(a)elisanet.fi 0405705969
U10-U9 / T08-T09 Hakunila Joukkueenjohtaja Timo Lappalainen timo.lappalainen(a)pca.fi 0405032139
U9 / P09 Vastuuvalmentaja Unto Virkkala unto.virkkala(a)gmail.com 0404188534
U8 / P10 Vastuuvalmentaja Unto Virkkala unto.virkkala(a)gmail.com 0404188534
U8-U6 / P10-P12 Hakunila Vastuuvalmentaja Lauri Elo elo.lauri(a)gmail.com 0405275589
U7 / P11 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
U7-U6 / T11-T12 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
U6 / P12 Valmentaja/ aloittavat ikäluokat Juha Kiviharju juha.kiviharju(a)tips.fi 0503465240
 

Yhteistyökumppanit

Vantaan Energia
Aktia
Suomen Palloliitto
Sami Hyypiä Academy
Macro Sportswear TIPS