Duponds ja TiPS yhteistyöhön

Duponds järjestää ja hoitaa jatkossa kaikki TiPS joukkueiden ulkomaille suuntautuvat matkat.

Yhteistyö on osa isompaa kansainvälisen toiminnan kehittämistä ja kokonaisuutta, jota Vesa Korhonen Tikkurilan Palloseurassa koordinoi.

Duponds sitoutuu yhteistyösopimuksen puitteissa edistämään Tikkurilan Palloseuran kansainvälistä toimintaa omalta osaltaan, ja ko. palvelut tukevat TiPSin tulevaisuuden kv -linjauksia. Duponds tarjoaa ulkomaan leiritykset, ulkomaan turnaukset mm. Kataloniassa yksinoikeudella harjoitusleirit. TIPS sitoutuu käyttämään Dupondsia seuran virallisena ulkomaanleirien ja -turnauksien matkanjärjestäjänä kaikille seuran joukkueille.

Duponds esittäytyy ja tarkentaa yhteistyötä TiPS Kansainvälinen toiminta -infossa  torstaina 5.10.2017 klo 19.45 TiPS toimistolla